Moderní pojetí samostřílu

18. 2. 2015 v 15:07 | Kategorie: Válka (nejen) proti IS | Autor: Lukáš Přibyl, DDV

Související články:
 1. Novodobí hoplíté - vojáci nového věku
 2. Lučištníci a prakovníci v novém pojetí
Milí čtenáři,

jak už jsem říkal i v minulosti, pokud chcete co nejrychleji vytvořit zajímavou a přesto účinnou zbraň, musíte hledět nejdříve na peníze. No a protože většina z vás si nemůže dovolit drahou věc, budeme se zde zabývat co nejlevnějším výtvorem.

Níže uvedená "hračička pro dospělé" je velice pohodlná při rychlém zásahu například proti islámským extrémistům. Je to malé, skladné a rychlé v případě akutní potřeby. Náboje jsou opravdu malé, takže se jich do zásobníku vleze docela velké množství.

Pojďme se podívat na konkrétní body mého experimentu:
(z bezpečnostních důvodů je uveden jen velice hrubý popis)

- samostříl je vybaven malým elektro-motorkem pro natáhnutí "vnitřního pérka"

- obsahuje výbušné náboje - malé kovové trubičky po obou stranách uzavřené

- výplní náboje jsou dvě věci: obal a jádro (v jádru je - silně agresivní kyselina) a (v obalu je silná hořlavina, což způsobí, že miniaturní střela začne v letu hořet)

- agresivní kyselina (okamžitě po zásahu) svůj cíl doslova rozežírá (a to úplně všechno - nejen organická těla, ale i jejich oblečení)

- miniaturní náboj je vylepšen o velice ostrou špičku, která je schopna proniknout jakýmkoliv běžným oblečením (ale i některými méně běžnými oděvy)

- čím náboj nepronikne, tím se doslova prožere za pomoci žiraviny uvnitř náboje

- přibližné rozměry jednoho malého náboje: dva centimetry výška; jeden centimetr šířka; jeden centimetr hloubka

Máte nějaké otázky či připomínky ? Není problém. Níže u tohoto článku nebo v >>> Chatovací místnosti těchto stránek se můžete vyjádřit:

3 komentáře:

 1. A co takový prak? David s ním zabilo Goliáše. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. prak by nebyl tak pohodlný jako je můj výše uvedený experiment - na rozdíl od praku je můj zmenšený samostříl vestavěn v oblasti zápěstí na obou rukách (díky tomu bojovník jenom stiskne trochu silněji tlačítko u zápěstí a hned je zbraň aktivní)

   Vymazat
 2. Prak je mensi pico ina, nez toto...

  OdpovědětVymazat