Video-blog: Můj názor na knihy pana Bardona a publikaci doktora Jiřího HeřtaMilí čtenáři,

teď se zaměříme na téma "knihy pana Františka Bardona". Říkáte si možná, proč to sem tahám. Pravda je taková, že jen reaguji na několikaleté zkušenosti s lidmi s negativními názory vůči knihám i samotnému jejich autoru Bardonovi.

Než se pustím dál, podívejme o jakých to knihách vlastně mluvím... nejdůležitější z nich je "Brána k opravdovém zasvěcení", následuje "Praxe magické evokace" a do třetice Klíč k opravdové kabale. Mezi jeho další díla patří Otázky na mistra Ariona a autobiografický román Frabato. 

Myslím, že uživatelka vystupující pod přezdívkou Lúmenn kdysi (jestli si dobře vzpomínám) řekla, že Bardonova pověst je falešná, že se jedná o pouhého pozéra. Tímto článkem říkám, že ať už si dotyčná myslí cokoliv, pravda je taková, že cvičení v jeho knihách uvedená, jsou funkční a plně vhodná pro jakéhokoliv skutečného duchovního. 

Nemá smysl samozřejmě se o tom přít, faktem je, že každý má právo na svůj názor (to je jasné), ale je pak pochopitelný případný proti-názor. 

Pan František Bardon na mě působí jako typický vědec (třebaže v tomto případě vědec duchovní). 

Dalším spolu-tématem je kniha od autora Jiří Heřt s názvem Alternativní medicína a léčitelství. Nebudu chodit kolem horké kaše a proto na tvrdo říkám, co si o tom člověku myslím. Přestože jeho kniha je celkově zajímavá a rozhodně slouží k zamyšlení, autorovy reakce uvedené u jednotlivých podtémat, jsou podle mého názoru naprosto zcestné a jde vidět, že pan Heřt je prostě typický čistý materialista. To nemusí být vyloženě vždycky na škodu, ale v případě hodnocení alternativní medicíny, to na škodu určitě je.

Máte-li nějaké připomínky či otázky, zadávejte je pod tímto článkem...

Díky a mějte se pěkně,

Lukáš Přibyl

3 komentáře:

  1. To vypadá, jako by ses sám utnul, jestli mě chápeš. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Hmm... Falešná pověst. Pózérství... Přidat ještě slečnu Lež a tím jde z 99,9% pravděpodobností popsat magii.

    OdpovědětVymazat